Dočasné uzavření městské knihovny

Uzavření městské knihovny od 18. června do začátku září 

Uzavření se bude týkat obou půjčoven na Panském dvoře i na Hutníku. Kromě stěhování knih bude v této době probíhat mnoho dalších činností, které budou souviset se znovuotevřením knihovny na kulturním domě. Především bude zaváděn nový výpůjční systém, jehož on-line katalog bude uživatelsky mnohem příjemnější a dokonalejší. Spolu s ním bude také nainstalován RFID systém, který zabezpečí knihy proti krádežím a urychlí samotné půjčování. Toto bude obnášet vlepení magnetických štítků do všech knih a jejich nahrání do katalogu (cca 30 000 svazků). Vedle knih a časopisů budou nově nabízeny k vypůjčení také e-knihy, deskové hry a hlavolamy. Uživatelé budou moci rovněž využívat selfcheck (samoobslužný pult) a v době mimo otevírací hodiny venkovní bibliobox na vracení knih.

Čtenářům, kteří si od 4. do 15. 6. půjčí knihy na letní prázdniny, budou automaticky výpůjčky prodlouženy na celou dobu.

Aktuálně

 • Robert Balzar Trio

  Robert Balzar Trio hraje od 2015 v novém složení Jiří Levíček - piano, Robert Balzar – kontrabas a Kamil Slezák - bicí.

  Jejch hudba zachycuje nový, současný zvuk tří zkušených hudebníků v jednom organickém celku. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby, nebo úpravy nejen jazzových standartů. Zatím posledním počinem bylo vydání DVD “One Day” (2016), které bylo natočeno v lese u Poličky v koprodukci s ČT. Poslední dvě alba „Discover Who We Are“ (2013) a „Vuja De“ (2014) R.Balzar Trio nahrálo v New Yorku, v Sear Sound Studiu za asistence věhlasného zvukaře Jamese Farbera. 

  Trio pravidelně vystupuje s vynikajícím českým zpevákem Danem Bártou, V současné době pracují na nové desce, kterou natáčí opět v New Yorku, v Sear Sound Studiu s Jamesem Farberem a bude složena převážně z vlastních skladeb.

  Robert Balzar Trio zatím vydalo šest autorských alb a vystupovalo na mnoha zahraničních koncertech / festivalech v Evropě a v USA.

   
 • Dočasné uzavření městské knihovny

  Uzavření městské knihovny od 18. června do začátku září 

   

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 beat web-01
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1