Veselské kulturní léto 2019

Veselské kulturní léto už osmou sezonu bude nabízet obyvatelům i návštěvníkům města pestrý kulturní program.  

Kultura se letos dostane opět do různých částí města, od června do srpna Veselí nad Moravou ožije hudbou, divadlem, filmem či výtvarným uměním. Nebudou chybět ani sportovní akce, akce pro děti a další. 

 

 

 

 

AKCE PRO RODINY S DĚTMI

Veselské kulturní léto se zahájí zábavným venkovním programem Hrátky na Lánech (2.6.). Odpoledne plné her, sportovních aktivit, dílen a divadla na Lánech bude prvním z cyklu Hrátek, které jsou určeny pro rodiny s dětmi. Hrátky zavítají i do dalších městských částí, těšit se na ně můžou na Hutníku (16.6.) v Zarazicích (21.7.) a také v Milokošti (25.8.). 

Děti si budou moct vyrobit něco na památku, vyzkoušet různé výtvarné techniky, jinde na ně budou čekat loutkářské dílny. Užít si se budou moct i různé sportovní a dovednostní aktivity. Rodiče se budou moct hrát také, nebo mohou využít malého občerstvení. Už tradičně, nebude chybět ani divadlo pro děti v podání kvalitních českých divadelníků a loutkářů. Na Lány přijde divadlo ToTeM s moravskými pohádkami pod názvem Divotvorný mlejnek, na Hutníku nás pobaví Pruhované panenky pohádkou O Třech neposlušných kůzlátkách, v Zarazicích budou moct sledovat dobrodružství Dlouhého, širokého a bystrozrakého (Divadlo vi.TVOR, Praha) a Milokošťské děti poznají krásný příběh Malého pána. 

hratky na hutniku

 

POSEZENÍ NA PANSKÉM DVOŘE

Vyhledávanou akcí se stali nepochybně Posezení na Panském dvoře. Návštěvníci si mohou přijít poslechnout na nádvoří skvělou hudbu od začátku června do konce srpna každou středu od 18 hodin. Představí se zde oblíbené místní folklorní soubory s cimbálovými muzikami, dechové hudby, ale těšit se návštěvníci mohou i na swing, bluegrass, blues, folk, country a další i méně tradiční hudební žánry. V červnu se dočkáme třeba večera se Štěpničkou a dechovou hudbou Šohajé. S posezením na Panském dvoře jsou již neodmyslitelně spjaty tematické večery jako Strážnický, nebo Horňácký večer. Jeden večer propojíme i s galerií a v rámci večera s názvem na Vojšických lukách, uvedeme kromě koncertu i výstavu osmi regionálních výtvarníků. 

 

LETNÍ KINO

Co by bylo Veselské kulturní léto bez akcí v krásném zámeckém parku. Stále větší oblibu získávají večery s letním promítáním filmů u kavárny. V třech letních měsících je pro promítání vyhrazeno šest pátečních večerů. Mezi vybranými jsou filmy mysteriózní, životopisní, hudební, komedie ale také animované filmy pro děti. 

 

LETNÍ FESTIVALY A PŘEHLÍDKY

ZÁMECKÝ PARK 

Zámecký park se naplní i festivalovým životem. V červenci se uskuteční další ročník multižánrového festivalu Svátek Bláznů (12. – 13. 7.), který každoročně přináší výběr toho nejzajímavějšího z alternativní produkce mladých či již zavedených umělců z oblasti hudby, divadla a výtvarného umění. Zámecký park bude připraven na návštěvníky všech věkových kategorií. V průběhu dvou dnů si přijdou na své nejmenší návštěvníci u sportovních her, v dílničkách, u divadla pro děti. Divadelní žánr nepomine ani dospělé publikum, studio Damúza s kapelou Fekete Seretlek chystají pro ně smršť hudebního a divadelního mistrovství nejvyšších kvalit v kabaretu Kar. Z hudebního programu je nutné vyzvednout alespoň skvělou zpěvačku Katarziu s kapelou, blues rockového britského zpěváka Justina Lavashe, mladé kapely Tygroo, Vasilův Rubáš a další.

V zámeckém parku se po loňském úspěchu zopakuje i letos Divadelní den. Nedělní odpoledne zaplní v parku „loutkoviště“, kde si malí návštěvníci budou moci zakusit samy obsluhovat loutkářské stroje. Divadelní seskupení Toy Machine zahraje pro nově zaškolené loutkáře pohádku o Pinocchiovi. Park pak rozezvučí swing v podání Hot Brew a mezi to ještě vstoupí se svou hasičskou groteskou komici ze Squadra Sua. 

VKL divadlo 

 

BARTOLOMĚJSKÉ NÁMĚSTÍ 

Tradiční přehlídka dechových hudeb Veselský ryneček proběhne letos s velkolepým obsazením. Přijdou kapely zvučných jmen jako například Mistříňanka, Šohajé, Svárovanka, Moravanka nebo také zahraniční kapely Drietomanka ze Slovenska nebo Blecharanka z Rakouska.

VKL rynecek

Na Veselský ryneček nezávazně naváže bigbítová červencová noc v areálu Komár s kapelou Artemis (6.7.). Rockeři mohou také počítat s tradičním Vzpomínkovým večerem s kapelami Ferrum a Generace (3.8.). Na Bartolomějském náměstí nebude opět chybět ani tradiční Bartolomějská pouť s kulturním doprovodným programem, která se uskuteční 24. 8. 

 

LETNÍ KONCERTY 

Jednou z nejvýznamnějších kulturních událostí letní sezony bude nepochybně koncert Ondřeje Havelky a Melody Makers (27.7.).  Na jednom pódiu se utkají společně s Cotatcha orchestra. Střet dvou světů těchto špičkových orchestrů, hudební melodie dob minulých v konfrontací se současnými hudebními trendy jsou předzvěstí výjimečného diváckého zážitku. 

VKL havelka

Folkový nadšenci si jistě užijí zase koncert v přístavišti Baťova kanálu legendárního seskupení Žalman a spol. (9.8.) 

Přejeme krásné prožití léta a těšíme se na viděnou!

Aktuálně

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 beat web-01
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1