Vychází nový kalendář a historická publikace

Jako už každoročně, i letos vychází městský nástěnný kalendář a nová historická publikace.

 

 

Kalendář pro rok 2021 představí čtyři významné výtvarníky tvořící a žijící ve Veselí nad Moravou: Karla Benedíka, Ludvíka Ehrenhafta, Jaromíra Hynšta, a Josefa Kozumplíka. V kalendáři budou k nalezení reprodukce jejich děl zachycující Veselí nad Moravou, doplněné krátkým popisem a medailonkem samotných výtvarníků.

Současně vychází také pokračování loňské publikace Vladimíra Groše s názvem Předměstí II. Ta naváže na loňský první díl a je věnována části města, která se rovněž označovala jako předměstské korzo. Jednalo se o prostor hlavní ulice začínající v jižní části Hrubou hospodou (hotel Přikryl) a končící na severu ulicí Zbrodek – na této nejdůležitější předměstské tepně se nacházel nejstarší veselský kostel, první fara, první škola a byla zde rovněž první předměstská radnice. Publikace, jež je výsledkem několikaleté pečlivé práce pana Vladimíra Groše, předkládá čtenářům bohatý faktografický materiál s množstvím dobových fotografií, unikátních vzpomínek bývalých i současných obyvatel, archivních materiálů nebo starých map. Nově bude k dispozici také dotisk publikace Veselské kostely.

Kalendář bude možné zakoupit za 140 Kč, publikace Předměstí II. a Veselské kostely budou za cenu 290 Kč k dostání od 16. prosince v informačním centru na Panském dvoře, v Knihkupectví Na růžku nebo u informačního pultu na radnici v parku Petra Bezruče. Informační centrum na Panském dvoře bude otevřeno v pracovní dny od 13 do 17 hodin.

Aktuálně

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 logo-plus Kreslicí plátno 1
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1