Studio Damúza: Bajaja

20.10.
16:00
kulturní dům / 80 Kč

Hledá se hrdina, značka: spěchá!

 

Také vám někdy přijde, že máte doma místo dětí draky? Víte jak se poznali vaši rodiče? Co se stane, když král přislíbí své tři dcery třem drakům? Proč Bajaja odjíždí do světa? A proč po boji vždy utíká?

Rytířská pohádka, která vypráví o skryté lásce a neskrývané udatnosti, o nutnosti a schopnosti se správně rozhodovat, o poslušnosti, o vzbouření, o prostém lidu i královské rodině.

Tři draci, dva herci, jeden muzikant, loutky a jedna otočná scéna.

vhodné pro děti od 6 let a jejich rodiče

 

Úspěchy inscenace:

Skupova Plzeň 2018 - cena za režii (Filip Jevič); Skupova Plzeň 2018 - cena za herecký výkon (Richard Fiala); Skupova Plzeň 2018 - čestné uznání za hudbu (Marek Bělohlávek); Přelet nad loutkářským hnízdem 2017 - druhá nejlepší inscenace; Mateřinka 2017 - cena za režii (Filip Jevič)

 

Napsali o nás:

Blog studentů Divadelní vědy FF UK divedove.blogspot.cz, 9. 2. 2017 „ Přečtěte si Prince Bajaju a dojděte si na Bajaju, ať na vlastní oči vidíte, jak se dá pracovat s obyčejnou lidovou pohádkou, obyčejnou dřevěnou deskou a pár loutkami. Budete koukat.“ - Nicol Škvarová

Festivalový zpravodaj, Loutkářská Chrudim, 3. 7. 2017 „Oceněníhodná jsou budování vývoje postav ve vztahu k tématu, jasné motivace jejich jednání. Ale stejně je nejvýraznější celistvost mého zážitku. A jak jsem vnímal z potlesku a nadšených reakcí diváků, nebyl jsem zdale

 

 

režie a dramatizace: Filip Jevič

hudba: Marek Bělohlávek

scénografie: Kamil Bělohlávek

dramaturgie: Jeník Bubal

kostýmy: Tereza Venclová

hrají: Miroslava Bělohlávková, Richard Fiala

alternace: Filip Jevička 

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 logo-plus Kreslicí plátno 1
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1