Lenka Dusilová & Baromantika

6.7.
20:30
Přístaviště Baťův kanál / 100/180/250 Kč

V současné době Lenčina tvorba souvisí s kapelou Baromantika, která jí skýtá prostor ke kreativní autorské spolupráci, jež uchvacuje kritiky i široké publikum. Baromantika je pražská indie-popová kapela založená Lenkou Dusilovou a hudebními personami Beatou Hlavenkovou, Viliamem Bérešem, Patrickem Karpentskim a Martinem Novákem.

Supergroup autorských osobností mluví vlastním hudebním jazykem, který se pohybuje ve vřelých i chladných akusticko-elektronických krajinách. Vášeň a impulsívnost Lenky, která často v ponoru do písně jakoby nevnímá okolní svět, jedinečně vyvažuje sofistikovaná, často kolektivně utvářená hudba. Do osobního písničkářství vstupuje elektronika, tribální beaty, zkušenost jazzových hráčů, prvky současné kompozice i dubstepu.

Kapela vydala své stejnojmenné album Baromantika v roce 2011 a strhla se lavina skvělých recenzí a vyprodaných koncertů. Prodalo se více než 7000 desek. V roce 2013 vydala kapela DVD/CD Lenka Dusilová & BAROMANTIKA - Live at Café v lese ve spolupráci s VICE Czech Rep. a Supraphonem. V září 2014 kapela vydala spoluautorské album Lenka Dusilová & BAROMANTIKA - V hodině smrti, za které získala nominace na Ceny Anděl ve dvou kategoriích: zpěvačka roku a album roku.

 

Složení

Lenka Dusilová - zpěv, akustická kytara, loops

Beata Hlavenková – klávesové nástroje, vokály

Viliam Béreš – klávesové nástroje, samply, kotle, vokály

Patrick Karpentski - elektrická a basová kytara, vokály

Martin Novák – bicí, samply, vokály

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 beat web-01
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1