Anna Slezáková

30.8.
18:00
nádvoří Panského dvora / zdarma

Kytarový koncert složený ze snivých a romantických skladeb.

Anna Slezáková na kytaru začala hrát v deseti letech pod vedením Ludmily a Aloise Menšíkových na ZUŠ v Uherském Hradišti. Poté pokračovala na Konzervatoři v Brně v kytarové třídě prof. Vladislava Bláhy. V roce 2007 úspěšně ukončila studia na Filozofické fakultě Masarykovy university v Brně, obor hudební věda. V roce 2011 vyhrála stipendium švýcarské Stiftung Dr. Robert und Lina Thyll-Dürr. V roce 2012 získala magisterský koncertní diplom pod vedením renomovaného kytaristy a profesora Alvara Pierriho na Universität für Musik und Darstellende Kunst ve Vídni a druhý magisterský diplom pak v roce 2015 u vyhledávaného pedagoga Anderse Miolina na Zürcher Hochschule der Künste ve Švýcarsku.

Mezi lety 2003 a 2013 byla členkou kytarového tria „Trio Nété“ (www.trionete.com). Od roku 2008 je součástí Dua Papilio (www.duopapilio.com), kde účinkuje spolu se španělským barytonem Marcosem Zuñigou.

Ve spolupráci s činnoherci připravuje i hudebně dramatické pořady a představení: Alenka v říši divů (Anna Slezáková-Miková a Trio Folarte), Die lasterhaften Balladen des François Villon (Hartmut Nolte, Clubtheater-Wien, Palais Liechtenstein).

Jako sólistka i členka souborů vystupuje na mezinárodních koncertních pódiích (Francie, Itálie, Japonsko, Maďarso, Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko, Švýcarsko ad.). Od roku 2012 se též věnuje pedagogické činnosti na hudební škole Konservatorium Bern. Od roku 2002, získala četná ocenění na národních i mezinárodních soutěžích.

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 logo-plus Kreslicí plátno 1
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1