Marta Töpferová Trio

20.8.
19:00
terasa u kafé v kině / zdarma

Závěrečný koncert bude patřit opět Martě Töpferové a jejímu triu, ve kterém ji doplní špičkoví instrumentalisti Marcel Comendant na cimbál a Stanislav Palúch na housle.

 

Repertoár e složen z autorských písní v češtině i španělštině a také zahrnuje lidové písně z Latinské Ameriky, zejména z Argentiny či Venezuely ve stylech jako chacarera, zamba, polo, gaita nebo joropo.

 

Marta Töpferová je jednou z nejzajímavějších zpěvaček a písničkářek své generace. V mládí zpívala osm let klasickou a lidovou hudbu ve sborech v Čechách a ve Spojených Státech. Po emigraci do USA v roce 1987 se naučila plynně španělsky a prosadila se jako osobitá umělkyně a skladatelka latinskoamerické hudby. London Times popsal Martu jako „jednu z nejpůvabnějších interpretek lidové hudby Latinské Ameriky“. Martin hluboký hlas, lyrické písně a unikátní doprovod na čtyrstrunné cuatro a kytaru zaujaly posluchače po celém světě. Etablovala se na hudební scéně v New Yorku a spolupracuje s nejlepšími hudebníky z oblasti latiny, jazzu i lidové hudby, a tato zkušenost se odráží v jedinečném stylovém mixu její vlastní tvorby.

 

Koncert se uskuteční v neděli 20. 8. od 19 hodin na terase kavárny kafé v kině. V rámci události bude také možnost degustace latinskoamerických vín

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 beat web-01
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1