Kalle with acoustic band // Billow

16.11.
20:00
kafé v kině / 120/150 Kč

Kalle možná víc než kdy předtím v roli komorní kapely pro velká pódia.

 

V šestičlenném složení, při kterém na pódiu místo pedálových efektů uvidíte klasické akustické nástroje, které nahradí kytarové smyčky i bicí samply. Veronika Buriánková a David Zeman si k tomu přivzal čtveřici nejen hudebně zpřízněných osobností. Zpěv, akustická kytara, basa, bicí, harmonium a violoncello v souhře, která zachovává post-rockovou atmosféru živých koncertů Kalle a vkládá do ní nový rozměr. Průřez z obou desek Saffron Hills a Live from the Room doplní i nově vznikající songy.

 

KALLE

Posmutněle krásná hudba dvojice s jedním z nejkrásnějších hlasů celé tuzemské nezávislé scény, už svoji aureolu koncertní jistoty udržuje nějaký ten pátek. Jemné melancholie a zasněné ozvěny, ve kterých vedle hlasu, kytary a trochy elektroniky vůbec nic nechybí. Downtempa se proplétají se skandinávskými náladami, ale zároveň je znát i praxe z mnohem hlučnějších spolků Veena a Nod Nod. 

 

BILLOW

Dream popová kapela Billow, jejíž polovinu tvoří členové lo-fi folkových Strangers in the City funguje (s přestávkami) už téměř 10 let, debut Maps se jim ale podařilo vydat až loni na podzim. Bylo ale na co čekat, Billow se svými zasněnými skladbami, jimž vévodí křehký vokál Lenky Zbořilové, připomínají americké kapely jako Mazzy Star nebo Mojave 3. Zatímco na nahrávce jsou skladby intimní a šepotavé, naživo získávají za doprovodu bicích mohutnější, shoegazový ráz.

Koncert je součástí průběžného festivalu Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla finančně podporuje Státní fond kultury ČR, Jihomoravský kraj a statutární město Brno.

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 logo-plus Kreslicí plátno 1
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1