Manon meurt / Chief Bromden

6.12.
20:00
kafé v kině / 120/150/180 Kč

Manon meurt

Jak jinak než posmutnělý shoegaze, kterým však prosvítají paprsky něčeho příjemného, optimistického. Rakovnická kapela Manon meurt je jako doma v melancholických vodách, od repetitivních riffů se ale před rokem na albu MMXVIII posunula k mnohem všestrannější hudbě – už nejsou jen životabudičem, ale i vlídným přítelem, který vám s láskou šeptá do ucha ukolébavku. Ostří i něžní, Manon meurt jsou též jednou z kapel, kterou provází renomé fantastických koncertů, které velkolepě rozvíjí to, co desky udržují ve skromnějším módu.

 

Chief Bromden

Instrumentální post/mathrock s prvky psychedelie může znít jako nálepka, která v roce 2019 vzbuzuje leda úšklebek. Kapela s (ex)členy Shadow Area, Bahrainn, Manon meurt, Ion at an či Flush Buttons v sestavě ale potvrzuje, že i na tomhle poli je stále možné vyorávat překvapivé plody. Ty v podání Chief Bromden jsou chutné zejména díky tomu, že se je kapela nesnaží nadbytečně přikrášlovat, a že namísto artistní odtažitosti své posluchače ráda natěsno objímá. Ti, kteří je viděli na Besedě u Bigbítu anebo Full Moon Stagi v rámci Colours of Ostrava přiznávají, že si tohle objetí chtějí opakovat.

 

Akce je součástí Průběžného festivalu Vinyla.

 

Projekt Hudebních cen Vinyla finančně podporuje Ministerstvo kultury ČR, Jihomoravský kraj, statutární město Brno a hlavní město Praha. 

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 logo-plus Kreslicí plátno 1
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1