100 LET NOVODOBÉHO VESELÍ

23.8.
18:00
Bartolomějské náměstí / zdarma

Na svátek sv. Bartoloměje se již tradičně uskuteční Bartolomějská pouť s jarmarkem, která letos vychází na 24. srpna a vedle bohaté nabídky prodejních stánků nabídne rovněž bohatý kulturní program. Večer před poutí bude patřit oslavám 100 let od spojení městských částí. 

 

100 LET NOVODOBÉHO VESELÍ

Slavnostní koncert při příležitosti připomenutí stého výročí od spojení městských částí. V roce 1919 se spojila městská část s předměstím a židovskou čtvrtí. Tomuto spojení odpovídá i koncept večera. V programu se propojí tři hudební styly. Jazz zastoupí Bigband ZUŠ, lidovou hudbu CM Radošov a židovskou hudbu představí světoznámý Preßburger Klezmer Band

Jedinečné bratislavské hudební seskupení Preßburger Klezmer Band si od svého založení v roce 1995 získalo množství příznivců. Tato první slovenská formace inspirující se emotivní a taneční hudbou střední a východní Evropy známou jako klezmer je zároveň nejlépe hodnocenou skupinou svého zaměření. Energický hudební "koktejl" je namíchaný ze židovské, balkánské a orientální hudby, jako i se slovenského folkloru. To všechno s esencí současných moderních stylů, jako jazz, rock, reggae, latino. Preßburger Klezmer Band patří mezi popřední představitele evropské scény world music. 

 

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 logo-plus Kreslicí plátno 1
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1