Veselské kulturní léto 2017

Veselské kulturní léto opět oživý město v průběhu letních měsíců. V tuto chvíli již běží zvýhodněný předprodej na vybrané akce!

Veselské kulturní léto si již po šesté klade za cíl nabídnout pestrou nabídku všech druhů umění a zároveň tak přispět k oživení nejrůznějších koutů města v průběhu letních měsíců. V letošním roce se kultura dostane do všech městských částí, které od června do srpna ožijí hudbou, divadlem, filmem či výtvarným uměním. 

 

AKCE PRO RODINY S DĚTMI

Pro děti a jejich rodiče jsme opět připravili sérii zábavných odpolední, která se uskuteční pod jednotným názvem Hrátky v parku. Opět se spolu s „hrátkami“ podíváme i do odlehlých koutů města a navštívíme mimo již tradičního Parku Petra Bezruče (3. 9.) i Zarazické centrum (13. 8.), sídliště Hutník (18. 6.) či městskou část Milokošť (2. 7.). Můžete se těšit na širokou nabídku tvůrčích dílen, sportovních a dovednostních aktivit doprovázených divadelním či hudebním kulturním programem.   

 

POSEZENÍ NA PANSKÉM DVOŘE

Mezi již tradiční a vyhledávané akce se rovněž zařadili pravidelné večery na nádvoří Panského dvora neboli Turistického centra Veselska. Mimo celoroční nabídku stálých expozic a průběžných výstav je pro vás po dobu letních měsíců připravena bohatá nabídka kulturních pořadů, které se uskuteční každou středu od 18 hodin. Představí se nám místní i vzdálenější soubory s tradičním folklorním nebo i alternativnějším programem. Mimo jiné se můžeme těšit na domácí soubory základní umělecké školy, místní folklorní soubory a dechové orchestry, latinskoamerický večer či celou řadu dalších žánrů.  

 

LETNÍ KINO

Neopomenutelnou součástí letního programu jsou také projekce filmů v letním kině, které se uskuteční jednou za čtrnáct dnů v zámeckém parku u Orchestry. Mezi vybranými tituly nebudou chybět novinky soudobé české i světové produkce (Interstellar, Proti přírodě, Nechte zpívat Mišíka, Tohle je náš svět, Divočina nebo La la land).

 

LETNÍ FESTIVALY A PŘEHLÍDKY

V měsíci červenci se uskuteční další ročník multižánrového festivalu Svátek Bláznů (14. – 15. 7.), který každoročně přináší výběr toho nejzajímavějšího z alternativní produkce mladých či již zavedených umělců z oblasti hudby, divadla a výtvarného umění. Zámecký park ožije pouličním a kejklířským divadlem za bohatého hudebního doprovodu. V letošním roce se můžete těšit na Puding paní Elvisovej, Sarah and the Adams, akrobatické divadlo Tety, loutkoherecké vystoupení Nori Sawy,  Slam poetry a další. Nebude samozřejmě chybět ani bohatý odpolední program pro děti. 

Na svátek sv. Bartoloměje se již tradičně uskuteční Bartolomějská pouť s jarmarkem, která se letos uskuteční 26. a 27. 8. 2016 a vedle bohaté nabídky prodejních stánků nabídne rovněž bohatý kulturní program. Nebude chybět ani přehlídka profesionálních dechových hudeb Veselský ryneček, tak večerní koncert v kostele sv. Bartoloměje a nedělní poutní mše. 

 

PROGRAM NA MĚSTSKÉM KOUPALIŠTI

Součástí letního programu budou i aktivity a doprovodný program, který se uskuteční v netradičních prostorech městského koupaliště nebo v přilehlém areálu komár. Bude se jednat o zahájení koupací sezóny a akce Hurá na prázdniny, která bude symbolickým zahájením letních prázdnin. V průběhu prázdnin se poté plánují různé odpoledne s aktivitami a sportovními klání ve vodním fotbalu a plážovém volejbalu. Nebude chybět také hudební vystoupení mladých kapel, v rámci kterého se představí vycházející talent Tomas Bocek a populární kapela Mirai  (28. 7.).

 

ROCKOVÉ VEČERY

Na své si přijdou i příznivci tradičních rockových evergreenů a současné bigbítové scény. Jako každým rokem nabídneme sérii večerů v areálu Komár, kde se uskuteční jak Červencová (22. 7.) a Srpnová noc s kapelou Artemis (26. 8.), tak Vzpomínkový večer se skupinami Ferrum a Generace (5. 8.).

Partneři

Veselí nad Moravou Základní Umělecká Škola Veselí nad Moravou bowl2 kafeč v kine logo Život umělce
logo HRUSKA-01 logo DAT-01 logo DVUR-01 rengl-01 Generali
cr web-01 zahori-01 denik-01 beat web-01
rockmax-01 logoTVS-šedé Grafika1